László Csaba szerint az euróhoz viszonyított 250-260 forintos árfolyamcél csak a közép- illetve hosszú távra értendő - hangzott el a miniszter külföldi újságírokkal folyatatott találkozóján.
(Az MNB alelnöke néhány napja úgy fogalmazott, hogy a jegybank elégedett lenne, ha az euró a 250-260-as sávban mozogna, ám mint azt Adamecz Péter hozzátette, az MNB-nek nincs közvetlen árfolyamcélja.)
Az idei államháztartási hiányt a kismamaper nyomán történő kifizetések mintegy 30 millárd forinttal dobhatják meg, de László szerint ez nem befolyásolja eredeti fiskális célkitűzéseket. A miniszter ismét megerősítette, hogy a 2007-2008-as eurozóna-csatlakozáshoz a következő években az államháztartási hiány jelentős csökkentésével kell számolni. A szaktárca vezetője emellett maga is látja az előrejelzéseikben szereplő 3,5 százalékos idei GDP-növekedés megvalósulását fenyegető veszélyeket - derült ki a beszélgetésen.
László Csaba szerint egyébként az idei, várhatóan 4,5-5 százalékos államháztartási hiány jövőre 3,5 százalékosra csökkenthető. A találkozón a pénzügyminiszter az államháztartás jövő évi kiadásainak növekedését 7 százalékosra becsülte.
