A sajtó ugyanakkor kormányzati forrásokra hivatkozva többször is tényként kezelte már, hogy Szalay, akit az SZDSZ jelölt a GKM-be, távozik posztjáról. A kormányszóvivő közlése szerint nincs döntés Szalay Gábor távozásáról.
Gál J. Zoltán a távirati irodának nyilatkozva kijelentette, hogy a találgatások nemcsak indokolatlanok, hanem a siófoki tragédia árnyékában szerencsétlenek is. Ezzel szemben a Magyar Nemzet már lehetséges utódlásról is cikkezett: eszerint Puch László, az MSZP pénztárnoka válthatja Szalay-t a politikai államtitkári székben. A pozícióra a koalíciós szerződés értelmében az SZDSZ jogosult személyt jelölni.
