A Magyar Labdarúgó Liga (MLL) szerint kedvező lenne, ha meghatározott időn belül több NB I-es klubot működtető társaság is a tőzsdére menne.
A csapatok friss tőkéhez juthatnak, ami az eddigiekhez képest eredményesebb nemzetközi szereplést tenne lehetővé. Ráadásul a részvénytársasági formában működő klubok a tájékoztatási kötelezettségük miatt átláthatóbb és ellenőrizhetőbb gazdálkodást folytatnak.
Ma még két klubnak lenne esélye a Fradit követni a tőzsdére, a DVSC-nek és a ZTE-nek, mely csapatokat már részvénytársasággá alakult társaságok működtetik.
