BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több klub is követheti az FTC-t a tőzsdén

Az elképzelések szerint az FTC Labdarúgó és Sport Kft.-ből FTC Rt.-vé alakult cég papírjait már szeptemberben bevezetik a Budapesti Értéktőzsdére. Az MLSZ szeretné, ha több klub is követné a ferencvárosiak példáját - írja a Magyar Hírlap.

2003. február 25. kedd, 10:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Labdarúgó Liga (MLL) szerint kedvező lenne, ha meghatározott időn belül több NB I-es klubot működtető társaság is a tőzsdére menne.

A csapatok friss tőkéhez juthatnak, ami az eddigiekhez képest eredményesebb nemzetközi szereplést tenne lehetővé. Ráadásul a részvénytársasági formában működő klubok a tájékoztatási kötelezettségük miatt átláthatóbb és ellenőrizhetőbb gazdálkodást folytatnak.

Ma még két klubnak lenne esélye a Fradit követni a tőzsdére, a DVSC-nek és a ZTE-nek, mely csapatokat már részvénytársasággá alakult társaságok működtetik.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet