A mai napig nem adott érdemi választ a kormány és az APEH elnöke, miért volt szükség az adóhatóság teljes adatállományának lemásolására, illetve az informatikai rendszer vizsgálatával miért külső céget bíztak meg - mondta napirend előtt Demeter Ervin (Fidesz).
A képviselő szerint így a teljes adatállományt kivonták a rendszer szigorú ellenőrzése alól, az említett cég pedig illetéktelenül és törvénytelenül juthatott adótitkokhoz. Úgy vélte, a cég államtitkokat ismerhetett meg anélkül, hogy átesett volna a nemzetbiztonsági átvilágításon. Szerinte nem igaz, hogy az adatmásolás napi rutinfeladat volt, hiszen két hétig tartott, ráadásul a kimásolt adatok elhagyták a hatóságok épületeit, hiszen a megyei igazgatóságokból a központba szállították azokat.
A kormány nevében válaszoló Burány Sándor szerint ezek az adatok nem képeznek államtitkot, csak szolgálati titkot, így nem történhetett államtitoksértés sem. Az adatállományt nem vonták ki az APEH informatikai rendszeréből, és az nem hagyta el az APEH székházát. Ott a lehető legszigorúbban Őrzik, akár szabad polcon is lehetne, senki sem férhet hozzá.
