A régi módszertan szerint számított folyó fizetési hiány tavaly 3,511 milliárd euró lett volna, a decemberi hiány pedig 354 millió eurót tett ki - közölte a jegybank. Az elemzők előzetesen 3,74 milliárdos hiányt vártak.
A várakozások elsősorban az áruforgalom kapcsán bizonyultak túl pesszimistának, itt ugyanis mindössze 262 millió eurós deficitet jegyeztek fel. A szolgáltatások 55 millió eurós, a jövedelmek pedig 67 millió eurós hiányt mutattak decemberben.
A módszertani váltás következtében a folyó hiány 741 millió euróval mérséklődött 2002-ben - derül ki a jegybank adataiból.
A váltás miatt az idén az áruforgalmi soron 919 millió euróval kisebb lett a hiány, a szolgáltatások egyenlege pedig 355 millió euróval romlott. A korábban közölt és az új folyó fizetési mérleg adatok között májusban, szeptemberben és decemberben is 300 millió euró körüli különbséget jegyeztek fel.
