BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fizmérleg: a módszertani váltás miatt kisebb a hiány (bő)

Tavaly a folyó fizetési mérleg hiánya csupán 2,771 milliárd eurót (!) tett ki - közölte a jegybank. A régi módszertanhoz képest csaknem 740 millió eurós a javulás. A váltás miatt minden más lett.

2003. február 25. kedd, 09:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A régi módszertan szerint számított folyó fizetési hiány tavaly 3,511 milliárd euró lett volna, a decemberi hiány pedig 354 millió eurót tett ki - közölte a jegybank. Az elemzők előzetesen 3,74 milliárdos hiányt vártak.

A várakozások elsősorban az áruforgalom kapcsán bizonyultak túl pesszimistának, itt ugyanis mindössze 262 millió eurós deficitet jegyeztek fel. A szolgáltatások 55 millió eurós, a jövedelmek pedig 67 millió eurós hiányt mutattak decemberben.

A módszertani váltás következtében a folyó hiány 741 millió euróval mérséklődött 2002-ben - derül ki a jegybank adataiból.

A váltás miatt az idén az áruforgalmi soron 919 millió euróval kisebb lett a hiány, a szolgáltatások egyenlege pedig 355 millió euróval romlott. A korábban közölt és az új folyó fizetési mérleg adatok között májusban, szeptemberben és decemberben is 300 millió euró körüli különbséget jegyeztek fel.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet