A kormányfő bejelentette, hogy Kiss Pétert kéri fel kancelláriaminiszternek, miután elődje, Kiss Elemér pénteken lemondott posztjáról. Kiss helyét a munkaügyi tárcánál Simon Gábor, a Baloldali Ifjúsági Társulás egykori elnöke veheti át - értesült az Index.
Az MTI tudósítása szerint Medgyessynek már megvan a jelöltje a munkaügyi minisztérium élére, akinek személyéről várhatóan még ma délután döntés születik.
Medgyessy Péter emellett közölte: javaslatot tett egy tárca nélküli miniszteri poszt létrehozására, akinek feladata az európai uniós kérdések koordinációja lesz, s e tisztségre a miniszterelnök Juhász Endrét kérte fel.
