László Csaba pénzügyminiszter jogi lépéseket nem tervez a személyi aktájával kapcsolatos ügy miatt, bocsánatkérést azonban indokoltnak tartana Varga Mihálytól, nem is a maga számára, hanem a pénzügyi tárca személyi alkalmazottainak - írja az mno.hu.
László szerint Varga megsértette az adatvédelmi törvényt és egyben miniszteri esküjét is. A volt pénzügyminiszter lapunkhoz eljuttatott nyilatkozatában úgy reagált, hogy a magyar állampolgároknak joguk van megtudni, mennyi végkielégítést kap egy közigazgatási államtitkár. (László aktájának kikérésekor a jelenlegi pénzügyminiszter e posztot töltötte be.) Varga Mihány szerint közpénzről van szó, így a végkielégítés ügyében semmi takargatnivalót nem lát.
Az APEH adatmentéséről László Csaba kifejtette, hogy azt egy kormánydöntés alapján rendelték el. A döntés ugyan nem öltött rendeletformát, de az ezzel foglakozó kormányülés szószerinti jegyzőkönyvében szerepel. Az adatmentésre a kormányváltással kapcsolatos átadás-átvétel kapcsán került sor.
