László szerint Varga megsértette az adatvédelmi törvényt és egyben miniszteri esküjét is.
Az APEH adatmentéséről kifejtette, hogy azt egy kormánydöntés alapján rendelték el. A döntés ugyan nem öltött rendeletformát, de az ezzel foglakozó kormányülés szószerinti jegyzőkönyvében szerepel. Az adatmentésre a kormányváltással kapcsolatos átadás-átvétel kapcsán került sor.
