A Budapesti Rendőrfőkapitányság illetékese szerint az elmúlt évben 15 százalékkal csökkent Budapesten a halálos kimenetelű balesetek száma. A passzív biztonsági eszközöknek jelentős szerepük van a személyi sérülések megelőzésében, ám sajnálatos módon egyes felmérések szerint hazánkban a gépjármű-közlekedésben részt vevők alig 45 százaléka használja a biztonsági övet. (Németországban ez az arány 92 százalék.) A FKBT a személyi sérüléses balesetek számának csökkentése érdekében, a passzív biztonsági eszközök népszerűsítése jegyében kezdeményezte a mostani akciót.
A jutalomra naponta 15 és 18 óra között számíthatnak Nyugati tér, az Oktogon, a Blaha Lujza tér, az Üllői út, a Ferenc körút, a Kálvin tér, az Astoria, az Andrássy út, az Örs Vezér tere, a Szilágyi Erzsébet fasor és a Flórián tér környékén az autósok - tájékoztatott a Magyar Hírlap.
