A cég közleménye szerint a felhasználási csúcs teljes mértékben igénybe veszi a nagynyomású földgázellátó rendszer maximális kapacitását és több mint 10 százalékkal meghaladja a szerződésekben vállalt gázigényeket. A dokumentum utal arra, hogy a felhasználás felpörgésében - az időjárási viszonyokon túl - a torz árrendszer is szerepet játszik. A társaság a meteorológiai előrejelzés alapján arra számít, hogy a következő napokban enyhülés következik, így a magyarországi földgázigények is csökkenhetnek.
