BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hó és fagy: reggel korlátozta az energiafogyasztást a Mavir

Üzemzavarok keletkeztek a nagy hideg miatt hétfőn hajnalban a villamos energiát termelő erőművekben, és miután importtal sem lehetett pótolni a hiányt, átmenetileg korlátozni kellett az ország villamosenergia-fogyasztását – jelentette be Tombor Antal, a Magyar Villamosenergia-ipari Rendszerirányító Rt. vezérigazgatója.

2003. január 13. hétfő, 10:43

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az átmeneti korlátozás összesen 400 megawattal csökkentette az ország energiafogyasztását, s a túlterhelés megakadályozásával biztosította az energiarendszer egyensúlyát - írja az Origo.

A korlátozás reggel 6 óra 16-tól 8 óra 10-ig tartott. Az ilyen vészhelyzet esetére kidolgozott és a gazdasági minisztérium által jóváhagyott terv szerint az intézkedés a vidéki városokat, Budapest néhány kerületét, s mindenütt elsősorban az ipari üzemeket érintette, de a sürgős intézkedés miatt néhány körzetben erre az időre lakossági fogyasztók is áram nélkül maradtak.

A vezérigazgató elmondta: a Mátrai Erőműben az okozott gondot, hogy a nagy hidegben a szén kőkeménnyé fagyott. Más erőművekben a fűtőolaj megdermedt, és több berendezés működése is akadozott.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet