Áramkorlátozás esetén nem kapcsolható ki a rendszerből az az intézmény, ahol ez életet veszélyeztetne vagy különösen nagy kárt okozna - írja az mno.hu.
Az átmeneti korlátozás összesen 400 megawattal csökkentette az ország energiafogyasztását, s a túlterhelés megakadályozásával biztosította az energiarendszer egyensúlyát - jelentette be Tombor Antal, a Magyar Villamosenergia-ipari Rendszerirányító Rt. vezérigazgatója.
A korlátozás reggel 6 óra 16-tól 8 óra 10-ig tartott - írja az Origo.hu. Az ilyen vészhelyzet esetére kidolgozott és a gazdasági minisztérium által jóváhagyott terv szerint az intézkedés a vidéki városokat, Budapest néhány kerületét, s mindenütt elsősorban az ipari üzemeket érintette, de a sürgős intézkedés miatt néhány körzetben erre az időre lakossági fogyasztók is áram nélkül maradtak.
A vezérigazgató elmondta: a Mátrai Erőműben az okozott gondot, hogy a nagy hidegben a szén kőkeménnyé fagyott. Más erőművekben a fűtőolaj megdermedt, és több berendezés működése is akadozott
