Egy korábbi rendelet szerint, amelyet három miniszter – az egészségügyi, a gazdasági és a földművelésügyi – közösen hozott, a vendéglátásban már idén január 1-jétől kötelező lett volna maradéktalanul bevezetni a HACCP (Hazard Analysis Critical Control Point, azaz veszélyelemzés, kritikus szabályozási pontok) nemzetközi élelmiszer-biztonsági rendszert.
Azóta a rendeletet úgy módosították, hogy a HACCP előírásait csak az Európai Unióhoz történő csatlakozásról szóló nemzetközi szerződést kihirdető törvény hatálybalépésének napjától kötelező alkalmazni.
A fürdők is haladékot kaptak a csatlakozásig a vízforgató berendezések kötelező kiépítésére.
