BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gázár-emelés: enyhíti a drágítást a kiegészítés

A kormány döntése alapján május közepétől a lakossági gázárak 12 százalékkal nőnek ugyan, de a fogyasztóknak feltehetően nem ennyivel többet kell majd fizetniük. A következő fűtési szezontól ugyanis a kabinet tervei szerint már életbe léphet az az árkiegészítési rendszer, amely tehermentesíti a háztartásokat az infláció feletti drágulástól - írja a Népszabadság.

2003. január 13. hétfő, 08:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány gázárakkal kapcsolatos döntései kompromisszumos megoldások. Az áremelés nem jelent többletterhet. Május közepétől 12 százalékkal felmennek ugyan a lakossági gázárak, ám a kabinet arra utasította a gazdasági tárcát, hogy március 31-ig dolgozzon ki olyan működőképes mechanizmust, amely tehermentesíti a lakosságot az inflációt meghaladó mértékű drágulástól a következő fűtési szezontól kezdve. Mivel május közepétől már amúgy sincs fűtési szezon, és a következőben pedig már működhet az új gáztörvény adta lehetőség, így lényegében nem raktak nagy terhet a lakossági fogyasztókra.

Hatvani György, a gazdasági tárca energetikai ügyekkel foglalkozó helyettes államtitkára szerint a lakosság tehermentesítésére mintegy 40 milliárd forint áll majd rendelkezésre. Ez a Magyarországon kitermelt gáz költségeinek és az import földgáz árának különbözetéből adódna. A jelenlegi elgondolás az, hogy a fogyasztók nem kompenzációt, hanem árkiegészítést kapnának úgy, hogy a szolgáltatók a fogyasztás arányában hívhatnák le a költségvetésből az árkiegészítést. A lakosság számára nem is számláznák ki a szolgáltatók az infláció feletti árnövekményt.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet