BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Matrica helyett újra sztrádakapuk? (részletes)

Az állami autópályák díjfizetési rendszerének teljes átalakítását javasolja az EU-csatlakozás után a Nemzeti Autópálya Rt. Ennek keretében a matricát automatikus, elektronikus díjszedési rendszer váltaná fel, így visszajöhetnek az egyszer már lebontásra ítélt sztrádakapuk is - írja a Népszabadság. Nyáron a gazdasági tárca még azt közölte, hogy nincs tervbe véve a kapuk visszaállítása.

2003. január 10. péntek, 09:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szakértők szerint a kapuk Orbán-kormány idején történt elbontása nem az EU-csatlakozás irányába mutató cselekedet volt, az előző kormány ezt elrendelő lépése "az e témában hozott határozatok közül a legelőkészítetlenebb és legátgondolatlanabb" volt, hiszen a létesítmények az elektronikus díjszedési rendszer kiépítésénél is jól jöttek volna.
A kapuk elbontása óta a bliccelők aránya a becslések szerint mintegy 20 százalékra nőtt.

Még így sem biztos azonban, hogy újra kapukkal találkoznak az autósok, hiszen a gazdasági tárca illetékesei a nyáron még arról tájékoztatták a NAPI Gazdaságot, hogy nem készült és nem is készül olyan előterjesztés a szaktárca illetékes államtitkárságán, amelynek alapján visszaállítanák a magyarországi autópályákra a díjszedő kapukat. Akkor még arról volt szó, hogy a használat arányában történő díjfizetést kapuk helyett az autók azonosítását szolgáltó chipkártyával oldanák meg. (Annyi azonban bizonyos, hogy a chipkártyák ellenőrzéséhez is kell valamilyen létesítmény, s ezek akár kapu alakúak is lehetnek.) Csillag István korábban úgy vélekedett, hogy azok a kapuk, amelyek a pályadíj fizetésére szolgáltak, ott lesznek, ahol az országhatárnál nem magyar tulajdonú járművek haladnak át.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet