A keresztféléves képzések februárban kezdődnek, a felsőoktatási intézmények február 1-ig döntenek a hallgatók felvételéről. A felvételi vizsgáról az intézmény határoz. Tavaly az egyetemek, főiskolák mintegy 3 ezer diákot vettek fel ilyen típusú képzésre.
A keresztféléves képzésre való jelentkezés rendkívüli eljárásnak számít, ezért egy évben csak egy ilyen szakra lehet jelentkezni, de annak mindkét finanszírozási formájára. Ha az intézmény a képzést államilag finanszírozott és költségtérítéses formában is meghirdette, mindkettő szerepelhet, külön sorban a jelentkezési lapon.
A keresztféléves képzésekre külön A típusú jelentkezési lap készült, amelyeket térítésmentesen lehet beszerezni azokban a felsőoktatási intézményekben, ahol ilyen képzés indul. A B jelű intézményi jelentkezési lapok egységesek, a könyvesboltokban és háromszáz postahivatalban kaphatók. Mindkét lapot az adott felsőoktatási intézménynek kell elküldeni. A jelentkezéskor a felvételi eljárás A laphoz tartozó alapdíját a kérelem beadásakor kell befizetni. Az intézményi felvételi eljáráshoz tartozó díj befizetéséről az egyetem, illetve a főiskola tájékoztatja a diákokat.
