BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már csak öt napig lehet jelentkezni a keresztféléves képzésekre

Január 15-ig jelentkezhetnek a diákok az egyetemek és főiskolák keresztféléves képzéseire. Idén 17 intézményben mintegy ötezer hely várja a továbbtanulni vágyókat - írja az ekormanyzat.hu.

2003. január 10. péntek, 11:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A keresztféléves képzések februárban kezdődnek, a felsőoktatási intézmények február 1-ig döntenek a hallgatók felvételéről. A felvételi vizsgáról az intézmény határoz. Tavaly az egyetemek, főiskolák mintegy 3 ezer diákot vettek fel ilyen típusú képzésre.

A keresztféléves képzésre való jelentkezés rendkívüli eljárásnak számít, ezért egy évben csak egy ilyen szakra lehet jelentkezni, de annak mindkét finanszírozási formájára. Ha az intézmény a képzést államilag finanszírozott és költségtérítéses formában is meghirdette, mindkettő szerepelhet, külön sorban a jelentkezési lapon.

A keresztféléves képzésekre külön A típusú jelentkezési lap készült, amelyeket térítésmentesen lehet beszerezni azokban a felsőoktatási intézményekben, ahol ilyen képzés indul. A B jelű intézményi jelentkezési lapok egységesek, a könyvesboltokban és háromszáz postahivatalban kaphatók. Mindkét lapot az adott felsőoktatási intézménynek kell elküldeni. A jelentkezéskor a felvételi eljárás A laphoz tartozó alapdíját a kérelem beadásakor kell befizetni. Az intézményi felvételi eljáráshoz tartozó díj befizetéséről az egyetem, illetve a főiskola tájékoztatja a diákokat.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet