A Mol arra számít, hogy ma megdől a mindenkori legnagyobb napi fogyasztási rekord, vagyis az eddigi csúcsnál 2 millió köbméterrel többet, 84 millió köbméter földgázt használnak fel Magyarországon. Szemmelveisz szerint a Mol tartósan napi 85 millió köbméteres gázellátást tud biztosítani, ezért a kiegyenlítő fogyasztókat - egyes erőműveket - már január 6-tól átállították tüzelőolajra, és várhatóan péntektől három napig az időszakos - nagy ipari - fogyasztókat is felkérik, hogy a cseppfolyós tüzelőanyagot használják a gáz helyett. A kiegyenlítő fogyasztókkal napi 4 millió köbméter gáz, míg az időszakosokkal napi 3 millió köbméter gáz megtakarítására nyílik lehetőség.
