BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol és a gáz: korlátozás csak rendkívüli helyzetben

A gázellátás Magyarországon a hideg időjárás ellenére is biztosított, korlátozásra - rendkívüli helyzet kivételével - nem is kell számítani - jelentette ki Szemmelveisz Zoltán, a Mol Rt. földgáz üzletágának igazgatója, akit az MTI idézett.

2003. január 9. csütörtök, 14:56

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol arra számít, hogy ma megdől a mindenkori legnagyobb napi fogyasztási rekord, vagyis az eddigi csúcsnál 2 millió köbméterrel többet, 84 millió köbméter földgázt használnak fel Magyarországon. Szemmelveisz szerint a Mol tartósan napi 85 millió köbméteres gázellátást tud biztosítani, ezért a kiegyenlítő fogyasztókat - egyes erőműveket - már január 6-tól átállították tüzelőolajra, és várhatóan péntektől három napig az időszakos - nagy ipari - fogyasztókat is felkérik, hogy a cseppfolyós tüzelőanyagot használják a gáz helyett. A kiegyenlítő fogyasztókkal napi 4 millió köbméter gáz, míg az időszakosokkal napi 3 millió köbméter gáz megtakarítására nyílik lehetőség.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet