BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Járai is írt jelentéseket, de nem olyanokat

Járai Zsigmond jegybank-elnök nem járult hozzá, hogy a volt kormánytagok esetleges ügynöki múltját vizsgáló parlamenti bizottság nyilvánosságra hozza személyes adatait. Az MNB vezér a Magyar Nemzetnek adott interjúban elmondta, úgy tudja, a testület működése alkotmány- és törvényellenes, "a bizottság működése inkább tekinthető a D-209-es ügy elsimítására irányuló politikai cirkusznak, mint múltfeltárásnak". Járai az újságírói kérdésre válaszolva elmondta, múltjában nincs olyan elem, ami ne lenne vállalható.

2002. augusztus 15. csütörtök, 10:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 80-as években ugyan megpróbálták beszervezni, ám ezt elutasította, s nem volt tagja az MSZMP-nek sem. Többszöri nyomásra ugyan aláírt egy nyilatkozatot, hogy külföldi útjairól Magyarország gazdasági helyzetének külhoni megítélését tartalmazó útijelentéseket ír, melyeket megküld a Belügynek, ám ezen tevékenységét mai mércével is vállalná.

Járai Zsigmond nyomatékosította, vélhetőleg támadások fogják érni múltja miatt, s lehetséges, hogy a Mécs-bizottság is foglalkozik majd ügyével, ám ő nem hajlandó közösséget vállalni sem a III-as ügyosztály ügynökeivel, sem más pártfunkcionáriusokkal, akik elvtelenül kiszolgálták az egykori hatalmat. A személyét ért támadásokkal kapcsolatban a jegybankelnök úgy reagált, "talán nem tűröm olyan jól az ellenem irányuló támadásokat, mint Orbán Viktor, aki bizonyos értelemben egy futball-labdához hasonlít: minél nagyobbat rúgnak bele, annál magasabbra száll. De úgy gondolom: a hivatásomat el kell látni."

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet