BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A franciáknak sem kell az expo

Bécs és Budapest után Párizs is lemondott a Világkiálítás megrendezéséről. A 2004-re tervezett expo munkálatai idén összel kezdödtek volna meg, ám a francia kormány legutóbbi döntése értelmében erre már soha nem kerül sor.

2002. augusztus 8. csütörtök, 12:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nemrég kinevezett Jean-Pierre Raffarin jobboldali miniszterelnök pénzügyi megfontolásokkal és az érdeklődés hiányával magyaráza a döntést. Elmondta, eddig mindössze 10 ország jelezte részvételi szándékát, s az expo 400 millió euróval terhelte volna - az amúgy sem túl jó helyzetben lévő - költségvetést.
A kiállítás lemondásában pártharcok is közre játszhattak, a expo megrendezése ugyanis Lionel Jospin korábbi miniszterelnök jelentősebb programjai közé tartozott. Legalább gödröt nem ástak még a franciák.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet