BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarországi gázárak: az alacsonyabb jövedelműek kapjanak kompenzációt

A magyar lakosság jobban kereső rétegei meg tudnák fizetni a magasabb gázárat is, a keresetükhöz képest uniós szinten az emelt árral is elfogadható mértékű maradna az energiaköltségük - közölte az MTI Molnár László, az Energia Központ információs igazgatójának beszámolójára hivatkozva.

2001. május 23. szerda, 15:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol 7. Gázkereskedelmi Konferenciájának mai zárónapján az igazgató kifejtette, hogy szerinte a nemzetközi gyakorlatnak megfelelően a magyar lakosságot is fel kellene osztani statisztikai szempontból keresetük alapján. gy-egy csoportba a lakosság 10-10 százaléka kerülhetne, amelyek közül a felső 5-6 csoport tagjai képesek lennének megfizetni magasabb energia árakat, az alsóbb csoportokba tartozók pedig kompenzációt kaphatnának. Molnár hangsúlyozta, hogy folynak a számítások, amelyek alapján be lehet ezetni ezt rendszert, ami már szolgáltatóknak is megfelelő megtérülést biztosíthatna.
Molnár László közölte, hogy Magyarországon 1998-ban átlagosan a keresetek 6,1 százalékát költötték energiára, míg dohányra és italra ennek másfélszeresét. Az igazgató azt is hozzátette, hogy 1990-től az arány az energiaszektor javára javult, hiszen korábban még háromszor annyit költöttek az emberek élvezeti cikkekre, mint energiára.
A magyar lakosság jobban kereső rétegei jövedelmük 5 százalékánál kevesebbet költenek energiára - mondta az igazgató.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet