Az első három hónapban viszonylag lassan növekedtek a tartalékok, ami elemzők szerint arra utalt, hogy az MNB-nek akkor nem kellett túl sok pénzt sterilizálnia. Az áprilisi növekedés már dinamikusabban mondható.
Április végére a Magyar Nemzeti Bank devizatartaléka 12,53 milliárd euróra nőtt. Márciusban 12,19 milliárd eurós tartalékról adott hírt a jegybank.
2001. május 8. kedd, 12:20

Az első három hónapban viszonylag lassan növekedtek a tartalékok, ami elemzők szerint arra utalt, hogy az MNB-nek akkor nem kellett túl sok pénzt sterilizálnia. Az áprilisi növekedés már dinamikusabban mondható.