Az agrártárca azt kérte a kormánytól, hogy a gazdálkodók számára 100 százalékos mértékben térítse meg az árvíz okozta károkat, de a korábbi tapasztalatok alapján várhatóan csak 50 százalékos kártérítésre van esély - mondta Mucsi Imre az FVM helyettes államtitkára egy mai sajtótájékoztatón. Az összes kár az FVM becslése szerint 2,7 milliárd forint, de a károk tényleges nagysága csak a víz levonulása után állapítható meg.
2001. március 20. kedd, 12:53
