BUX 138557.68 0,68 %
OTP 44490 1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eddig nem okozott károkat az újabb tiszai árhullám

Tiszabecsnél csaknem két méterrel emelkedett a folyó vízszintje a hétvégi esőzés hatására - tájékoztatta az MTI-t Fazekas László, a Felső-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság vezetője. A Felső-Tiszán kialakult árhullám következtében a meder megtelt vízzel, a szakemberek az első fokú készültség körüli vízállásra számítanak.

2001. március 19. hétfő, 11:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hidrometeorológiai előrejelzések szerint további 5-10 milliméteres csapadék várható, ami újabb - a korábbinál kisebb - árhullámot okozhat. Tovább tart a rendkívüli készültség - összesen 205 kilométer hosszon - Tiszabecs és Záhony között, valamint a Túr mentén. Tiszatelek és Gávavencsellő között első fokú készültséget tartanak fenn lassú apadás mellett. A Lónyay főcsatorna Kótajig terjedő, illetve Kemecse fölötti részén első fokú, Kemecse és Kótaj között pedig másod fokú készültséget tartanak.
Folytatják a megrongálódott, meggyengült töltések erősítését is: a két tarpai gátszakadásnál a levert szádfal mindkét oldalán földrátöltést végeznek. A Túr megrongálódott balparti töltésének helyreállítása ugyancsak folytatódik. Fazekas tájékoztatása szerint még mindig óriási területet, mintegy 60 négyzetkilométert borít víz a beregi öblözetben.
Magyar és ukrán oldalon szakértői csoportok vizsgálják a víz gyorsabb visszavezetésének lehetőségeit. A 41-es számú úton - a Vásárosnamény és Beregsurány, valamint a Tiszaadony és Barabás közötti részen - megszűnt a vízátfolyás, így az átvágásokat lezárták. Az ukrán oldalon érintett települések védelmére magyar részről újabb, ezúttal 150 ezer homokzsákot, valamint hét nagyteljesítményű szivattyút adtak.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet