BUX 138452.16 0,6 %
OTP 44440 1,05 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Franciaország kiadta a riasztást: mindenki messziről kerülje el Izraelt

Az Egyesült Államok, Németország, Oroszország és Ausztrália után már Franciaország is visszatartaná állampolgárait a közel-keleti régióba való utazástól, ugyanis az amerikai hírszerzésre hivatkozva attól tartanak, hogy Irán hamarosan támadást fog indítani Izrael ellen.

2024. április 12. péntek, 21:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Franciaország pénteken arra figyelmeztette állampolgárait, hogy feltétlenül tartózkodjanak az elkövetkező napokban az Iránba, a Libanonba, az Izraelbe és a palesztin területekre való utazástól  közölte a francia külügyminisztérium az AFP-vel.

Irán megtorlással fenyegette meg Izraelt a szíriai iráni konzulátust április 1-jén ért csapás miatt, amelynek során hét forradalmi gárdistát, köztük két tábornokot öltek meg, ami az erőszak közel-keleti eszkalációjától való félelmet keltett.

Stephane Sejourne francia külügyminiszter egy válságtanácskozáson azt is kérte, hogy evakuálják az Iránban tartózkodó francia diplomaták családtagjait, és ne küldjenek francia köztisztviselőket a felsorolt országokba – írja az Alarabiya.

Már az Egyesült Államok is kiadott egy hasonló figyelmeztetést, de Németország, Oroszország és Ausztrália is óva inti állampolgárait az ezekre a területekre való utazástól. Az amerikai hírszerzés szerint Irán valószínűleg 48 órán belül támadást fog indítani Izrael ellen.

Oroszország óva inti az állampolgárait Izraeltől
Eisenkrammer Nóra
Eisenkrammer Nóra

Ez is érdekelhet