„Keir Starmer lemond az Egyesült Királyság miniszterelnöki posztjáról” – jelentette ki Trump a Truth Socialon közzétett bejegyzésében, bár továbbra sem világos, hogy az amerikai elnök tud-e valamit biztosan, vagy csak beleavatkozik a kommentárba.
A brit PA Media arról számolt be, hogy Trump nem beszélt Starmerrel azóta, hogy a vezetők a hét elején Franciaországban találkoztak a G7-csúcstalálkozón – írta a CNN.
Közösségi médiás bejegyzésében Trump bírálta Starmert, a brit balközép Munkáspárt vezetőjét, mondván, hogy politikai bukása mögött a hatástalan politikaalkotás áll.
A CNN-nek Starmer pénteken még azt mondta:
„Van még mit tennünk, és erre koncentrálok, amire megválasztottak, vagyis, hogy szolgáljam a hazámat”, hozzátéve, hogy jelenleg nincs mit hozzáfűzni.
A brit média széles körben arról számol be, hogy Starmer hétfőn lemond, a támogatottság pedig Andy Burnham, a leköszönő manchesteri polgármester felé irányul, aki megnyerte a nemrégiben tartott időközi választást.
