BUX 138501.93 0,64 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Donald Trump megint nagyot álmodott, jöhet az Arany Flotta

Az elmúlt majdnem 35 évben kiöregedtek a haditengerészet hajói Donald Trump szerint. Az amerikai elnök nemcsak megújítani akarja, hanem szuperszónikussá tenni, ahogy fogalmazott, hogy minden más ország flottájánál nagyobb legyen.

2025. december 23. kedd, 08:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

 Soha nem látott méretű hadihajókból álló amerikai flotta építését jelentette be Donald Trump elnök hétfőn. Floridai rezidenciáján tartott tájékoztatóján azt mondta, hogy az „Arany Flotta" a távlati célok szerint 20-25 hajóból áll majd, két vízi jármű építésére már engedélyt adott, a munka pedig azonnal megkezdődik.

Az elnök hangsúlyozta, hogy a meglévő hadihajók kiöregedőben vannak, kezdenek elavulni, és hozzátette: sürgős szükség van az új eszközökre. Felhívta a figyelmet arra is, hogy az amerikai haditengerészet 1994 óta nem bővült harci egységekkel. Donald Trump megfogalmazása szerint az új hadihajók „százszorosan erőteljesebbek lesznek, mint bármely hajó, ami valaha is épült".

A célokat tekintve az elnök közölte, hogy az első két, 30-40 ezer tonnás vízi jármű megépítésére körülbelül két és fél évet szán, azokat a legmodernebb fegyverzettel szerelik fel, így hiperszonikus rakétákkal, nagy erejű lézerrendszerrel, a jelenleg fejlesztési fázisban lévő nukleáris töltet szállítására alkalmas tenger alatti cirkálórakétákkal, valamint a legmodernebb védelmi rendszerrel.

Arra a kérdésre, hogy az új hadihajók megépítésének célja Kína egyre növekvő haditengerészeti kapacitásának ellensúlyozása-e, Donald Trump azt felelte: nem csupán Kína ellensúlyozásáról van szó, hanem „mindenkiéről".

Economx
Economx

Ez is érdekelhet