BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óriási a botrány: bilincsben vitték el az uniós vezetőket

Őrizetbe vették és letartóztatták az EU korábbi külügyi vezetőjét, Federica Mogherinit egy nagyszabású csalási ügyben. Az Európai Bizottság egyik magas rangú tisztviselőjére is lecsaptak a hatóságok.

2025. december 2. kedd, 15:27

Fotó: Getty Images / NurPhoto / Nicolas Economou
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A belga hatóságok az EU Külügyi szolgálatánál, valamint a College intézményeiben és magánlakásokban is razziáztak, melynek során letartóztatták Federica Mogherinit, az EU korábbi külügyi vezetőjét, valamint Stefano Sanninót, az Európai Bizottság egyik magas rangú tisztviselőjét.

A volt uniós külügyi vezető egyike volt annak a három letartóztatottnak, akiket a belga rendőrség egy nagyszabású csalási ügyben vett őrizetbe, amely a bruges-i fiatal diplomaták akadémiájának finanszírozását vizsgálja.

Mogherini 2020 óta a College rektora, 2014 és 2019 között vezette az Európai Külügyi Szolgálatot – számolt be róla az Euractiv.

Az Európai Bizottság megerősítette, hogy valóban megjelentek a hatóságok az EU külügyi szolgálatánál, ami a korábbi megbízatás idején végzett tevékenységek folyamat lévő vizsgálatának része. Mivel a vizsgálat még folyik, ezért erre tekintettel a Bizottság nem közölt a lappal további információkat.

Kaja Kallas: Putyin fél a lebukástól, egy közös fénykép is elég neki
Béketárgyalásnak nem nevezhető az, amelyen egy megtámadott ország vezetője nem vehet részt. Röviden így lehet összefoglalni az EU vezető diplomatájának interjúját, amelyben kijelentette Putyin csak meg akarja mutatni magát Trump mellett, mert ha akarná, egy csapásra leállíthatná az Ukrajna ellen vívott háborúját.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet