BUX 138414.77 0,57 %
OTP 44410 0,98 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hazaengedték a Telegram alapítóját

A francia hatóságok jóváhagyásával visszatérhetett korábbi otthonába, Dubajba Pavel Durov.

2025. március 18. kedd, 04:35

Fotó: Getty Images / Nadine Rupp
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több hónap után hazaengedték a hatóságot Franciaországból Pavel Durovot, a Telegram alapító-vezérigazgatóját. Durov a hazatérése után megköszönte az ügyvédek és a csapata munkáját, hogy bebizonyították, az alkalmazáson megjelenő tartalmak moderálása, valamint az együttműködés és bűnüldözés terén a Telegram évek óta túlteljesíti a jogi kötelezettségeit.

Durov március 15-én reggel hagyta el Franciaországot, azonban az AFP forrásai szerint csak néhány hétig maradhat távol, mivel az eljárás továbbra is folyamatban van ellene.

A Meduza azt írja, hogy az ellene folyó nyomozással összefüggésben Franciaországban igazságügyi ellenőrzés alatt állt Durov, a Telegram alapítóját ugyanis kábítószer és gyermekpornográfia terjesztésében való bűnrészességgel, valamint a bűnüldöző szervek által kért információszolgáltatás megtagadásával vádolják.

Elkapták, aztán hirtelen minden megváltozott

Az orosz Zuckerbergnek is nevezett Pavel Durovot tavaly augusztus végén tartóztatták le Franciaországban. Addig a pontig az Ukrajnában, Oroszországban és a posztszovjet országokban különösen népszerű Telegram nevű üzenetküldő alkalmazáson keresztül lényegében korlátlanul és ellenőrizetlenül küldhetett üzenetet bárki, miközben minden beszélgetés titkosított volt.

Épp ez szinte teljes ellenőrizetlenség és titkosítás szúrta a szemét a bűnüldöző hatóságoknak, mivel a szervezett bűnözés kedvelt fórumává vált a platform.

Pavel Durov a korábbi felszólítások ellenére nem volt hajlandó együttműködni bűnüldözési szervekkel, a francia hatóságok közbelépése után nem sokkal azonban hirtelen gyökeres változásokat eszközöltek a platform működésében.

Újabb sötét oldalát mutatta meg a Telegram
Havonta már legalább 4 millióan használják azokat a chatbotokat, amelyek a mesterséges intelligencia segítségével készítenek hamis képeket és videókat. Egyelőre nem látni, hogyan lehetne orvosolni a problémát. Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet