BUX 138410.77 0,57 %
OTP 44440 1,05 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kritikus a helyzet, tömegével kerülnek utcára a bankárok

A magán- és lakossági banki vezetőket sújtja a változás, költségcsökkentési okokból.

2024. november 11. hétfő, 20:41

Fotó: Getty Images / NurPhoto / Jakub Porzycki
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Költségcsökkentési erőfeszítései miatt a német Deutsche Bank bejelentette, hogy 111 felsővezető bocsátott el a privát vagyon- és lakossági részlegből. A megnevezett egységek a német pénzintézet privát banki részlegéhez tartoznak, az érintett alkalmazottak többnyire magasan fizetett globális ügyvezetők és igazgatók.

Az Euronews azt írja, a lépésre azért szánta el magát a bank, mert így próbálja teljesíteni a következő évre kitűzött költségcsökkentési céljait, amelyek között szerepel, hogy 2025-re 60-65 százalékra csökkentsék a privát vagyon- és lakossági egységből származó költségek és bevételek arányát.

Ez jelentős csökkenést jelentene a 2023-as 80 százalékhoz, valamint az idei év első kilenc hónapjában mért 77 százalékhoz képest.

A Deutsche Bank privát bankolási divízióját több kritika is érte az elmúlt években annak alulteljesítése, informatikai problémái és a tőkeköltségek meg nem térülése miatt.

Ezzel párhuzamosan ugyanakkor a cég mintegy 571 millió eurót invesztált indiai fióktelepjeibe, hogy a bank az ország növekedését ösztönözze, főként a fenntartható finanszírozás és a digitális átalakulás területén.

Élesedik az olasz-német bankcsörte
Nem akármilyen csellel lett az olasz Unicredit a német Commerzbank második legnagyobb tulajdonosa. A német állam már felocsúdott, s most azon ügyködik, hogyan lehet meggátolni az olaszok hatalomátvételét.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet