BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiderült, hogy miért száll ki az Erstéből a magyar állam

A magyar állam teljes tulajdonában álló Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. értékesíti az Esrte Bankban vállalat 15 százalékos kisebbségi tulajdonrészét az osztrák anyavállalat számára. A bevételből a reptér visszavásárlását finanszírozná az állam.

2023. november 10. péntek, 17:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lóga Máté gazdaságfejlesztésért és nemzeti pénzügyi szolgáltatásokért felelős államtitkára azt nyilatkozta az Indexnek, hogy az állam 87,5 milliárd forint értékesíti a bankban szerzett tulajdonrészét, ami a hét évvel ezelőtti vételár hétszerese.

Az államtitkár megjegyezte, hogy az ebből keletkező bevételből a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér visszavásárlását finanszírozza.

A lap megkeresésére Lóga Máté megjegyezte: szó sincs arról, hogy megromlott volna az állam kapcsolata a Bankszövetséggel és az Erste Bankkal, sőt, az államtitkár állításai szerint partneri viszony alakult ki, melyet „sem a GFM, sem pedig a kormány nem akar felrúgni”. Az állam 2016-ban vásárolt tulajdonrészt az Erste Bankban.

Ez a legutóbbi megállapodásban is meglátszik, mivel a Bankszövetség tagjai vállalták, hogy önkéntes kamatplafont vezetnek be – jegyezte meg az államtitkár. Hozzátette, a tulajdonszerzéskor kötött stratégiai megállapodásban foglalt célkitűzések mindkét fél részéről maradéktalanul teljesültek.

Szeptember első felében derült ki, hogy a Budapest Airport hivatalos tárgyalásokba kezdett a magyar állammal, az első információk szerint pedig 4 milliárd euróért hajlandók is odaadni.

Így tenné gyorsabbá és biztonságosabbá a bankolást a Bankszövetség
Az ügyfeleknek a teljes szabadsággal ellentétben bizonyos korlátokhoz hozzá kell majd szokniuk ahhoz, hogy a felgyorsult, digitális térben biztonságban tudják pénzügyeiket, használni tudják az elektronikus fizetési megoldásokat. A nagyobb ügyfélbiztonság mellett a szabályozói oldalnak is elő kell segítenie a digitalizáció előretörését. Bővebben >>>
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet