BUX 138403.54 0,57 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Oroszország kiutasít több diplomatát és kitilt 287 brit képviselőt

Oroszország három diplomatát utasít ki a moszkvai norvég nagykövetségről és büntetőintézkedéseket vezet be 287 brit képviselő ellen - közölte szerdán az orosz külügyminisztérium.

2022. április 27. szerda, 17:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tárca bekérette a Norvég Királyság nagykövetét és határozott tiltakozását fejezte ki nála Oslo "indokolatlan" döntése ellen, amelynek értelmében kiutasították a norvégiai orosz nagykövetség alkalmazottait. Az orosz külügyminisztérium azt is kifogásolta, hogy a norvég kormány katonai segítséget nyújt "a kijevi rezsimnek", és "eltussolja az ukrán nacionalisták által Donyec-medence és Ukrajna békés lakossága ellen elkövetett bűncselekményeket".

A misszióvezetőnek elmondták, hogy a norvég hatóságok barátságtalan irányvonala komoly károkat okoz a kétoldalú kapcsolatoknak. A nagykövetnek átadták a moszkvai norvég nagykövetség három diplomatáját a kölcsönösség elve alapján nem kívánatos személlyé nyilvánító jegyzéket.

Moszkva a brit parlamenti alsóház 287 tagjával szemben bevezetett megtorló személyi korlátozásokat azzal indokolta, hogy London március 11-én szankciókat vezetett be az Állami Duma 386 tagja ellen. A brit képviselők, akik Moszkva szerint részvevői voltak a brit oroszellenes szankciós eszközök létrehozásában és hozzájárulnak a "megalapozatlan oroszgyűlölő hisztériához" Nagy-Britanniában, ezentúl nem léphetnek be az Oroszországi Föderáció területére.

Az orosz külügyminisztérium kilátásba helyezte a szankciók kibővítésének lehetőségét.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet