BUX 138843.55 0,89 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Túlterheltek a cseh toborzóirodák a háború kezdete óta

Az ukrajnai háború kirobbanása óta sokkal többen jelentkeznek a cseh hadseregbe aktív tartalékos katonának, mint korábban. A nagyobb létszám miatt lehet, hogy egy évet kell várniuk, mire felvehetik az egyenruhát.

2022. március 24. csütörtök, 20:56

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csehországban az orosz-ukrán háború kitörése óta megugrott a hadsereg aktív tartalékos állományába jelentkezők száma - írja a Radio Praha. Ez a katonaságnak kiegészítő állománya, amellyel mozgósítás esetén elsőként bővítik ki a hivatásos hadsereg létszámát. Az orosz invázió kezdete óta tízszer többen kopogtatnak a toborzóknál, mint korábban

Február közepe óta 2300-an adták be felvételi kérelmüket, ezért bővíteni kell a sorozóirodák kapacitását. A jelentkezők az orosz invázióval indokolják belépési szándékukat a seregbe. Korábban hetente egy tucat jelentkezésünk volt, ami felment több százra - mondja az egyik toborzó.

A több jelentkező azt jelenti, hogy az ügymenet tovább tart, korábban négy hónap alatt tartalékos katona lehetett valakiből, míg ehhez ezentúl több időre lesz szükség. A legfontosabb szűk keresztmetszet, hogy nincs elég orvos az egészségügyi alkalmassági vizsgálatok elvégzésére. Lehet, hogy lesznek olyan jelentkezők, akik csak 2023-ban mennek át a felvételi és képzési procedúrán, mert az őszi kiképzési időszak létszáma már betelt.

Az Ukrajnával kapcsolatos fejleményeket ezen a linken követheti.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet