BUX 139000.98 1,0 %
OTP 44590 1,39 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Skoda két "tűz" közé került a háború miatt

A Volkswagen-csoporton belül a Skoda feladata az orosz és az ukrán piac kiszolgálása is, Oroszországban két gyára van a cseh autógyártónak, így nem kerülhette el a háború káros következményeit.

2022. március 1. kedd, 12:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cseh Škoda Auto arra kényszerült, hogy csökkentse a termelését központi üzemében Mlada Boleslavban március első hetétől kezdve Oroszország Ukrajnai inváziója miatt - adta közre a cég vállalva, hogy a szóhasználat miatt megorrolnak rá Moszkvában a Radio Praha tudósítása szerint. 

Az orosz állami propaganda szerint ugyanis "speciális katonai műveleteket" folytat az orosz hadsereg a szomszédos országban. A Škoda bejelentése szerint több ukrajnai beszállítójával szemben is kritikus alkatrészhiány alakult ki. A Škoda autók gyártása Ukrajnában szintén leállt. A két orosz üzemben a nyugati szankciók ellenére folytatódott a termelés.

A háború a legrosszabbkor jött az cseh autógyártónak, ugyanis éppen 2022-ben vette át a felelősséget az orosz és az ukrán piac ellátásáért is a Volkswagen-csoporton belül. Tavaly 90 ezer autót adott el a Škoda, amivel Oroszország volt a második legnagyobb piaca. A cégvezetés közleménye szerint jelenleg éppen felülvizsgálják az idei ottani és ukrajnai terveiket.

Az Ukrajnával kapcsolatos legfontosabb híreket ezen a linken olvashatja.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet