BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Valamire készülnek a horvátok a Mol-INA háborúban

Horvátország miniszterelnöke egy PR-túrán, amelyet a karácsony utáni napokra időzített minisztereivel, elhintette, hogy a következő kormányülésen valamilyen döntést hoznak az INA visszavásárlásának ügyében a Moltól.

2021. december 28. kedd, 11:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Andrej Plenković, Horvátország miniszterelnöke kormányának számos tagja kíséretében ellátogatott Varasdra (Varaždin), ahol bemutatták az kormány országfejlesztési programjának északnyugat Horvátországra vonatkozó projektjeit és aláírták számos projekt finanszírozási szerződéseit - írja a balk.hu hírportál, amely a Molról és az INA-ról a látogatás margóján elhangzott megjegyzésről is beszámol. 

Az esemény lezárásakor tartott sajtótájékoztatón az újságírók
kérdéseire válaszolva Plenković egy kisebbfajta bombát robbantott,
amikor arra a kérdésre válaszolt, hogy mi lesz az INA-val. A horvát olajipari vállalat visszavásárlását a Moltól kereken öt éve, 2016 karácsonyakor ígérte meg Horvátország népének.

A miniszterelnök azt válaszolta, hogy erről csütörtöki ülésén dönt a kormány. Ezt követően azonban begombolkozott, és nem volt hajlandó semmi egyebet elárulni a Horvátország és Magyarország nemzetközi kapcsolatait erősen terhelő INA-Mol vita várható fejleményéről. Ezt azzal indokolta, hogy ha erről beszélne, az háttérbe szorítaná az országfejlesztési programról szóló információkat.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet