BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégsem mennek cseh katonák a lengyel határra

Csehországban ugyan megvan a politikai egyetértés a távozó és a hatalomba lépő kormány között arról, hogy katonákat küldjenek segíteni a lengyel-fehérorosz határ védelmére, mégis úgy néz ki, nem indul a katonavonat.

2021. december 18. szombat, 18:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Cseh Köztársaság egyelőre jegeli azt az ígéretét, hogy 150 katonát küld Lengyelországba a fehérorosz-lengyel határ védelmének megerősítésére - adta hírül a Radio Praha. A belarusz rezsim az elmúlt hónapokban közel-keleti bevándorlókat importált azzal a céllal, hogy utat nyisson nekik Európa kulturált része felé.

Ebből fakadóan válságos helyzet alakult ki a lengyel határon, amelyen az utóbbi időszakban ezerszámra akartak átkelni a szerencsétlen menekültek, a kalandvágyó fiatalemberek és a vendégmunkásnak készülők. A hivatalából távozó cseh kormány ezért ígért segítséget a szomszédos országnak.

Bár a hivatalába készülő, új kormány is egyetért ezzel a projekttel, aminek így bőven meglenne a parlamenti támogatottsága, az illetékes kormányzati szakértők úgy vélik, hogy enyhült a bevándorlási nyomás a térségben, ezért egyelőre nincs szükség a cseh katonák Lengyelországba küldésére.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet