BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bírságot kapott a Lidl Romániában

Büntetést szabott ki a fogyasztóvédelem Romániában a Lidlre, mert egyes boltjaiban tűrhetetlen állapotokat, például fagyott rovartetemeket találtak.

2021. december 3. péntek, 11:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tovább folynak a romániai Országos Fogyasztóvédelmi Ügynökség (ANPC) ellenőrzései a multinacionális áruházláncoknál - írta a Maszol.

Legutóbb a Lidl került az ellenőrök célkeresztjébe. Az ANPC munkatársai a mocsok mellett megfagyott bogarakat is találtak a felkeresett Lidl-áruházak hűtőpultjaiban, a polcokon pedig lejárt szavatosságú élelmiszereket, illetve szemmel láthatóan emberi fogyasztásra már nem alkalmas gyümölcsöt és zöldséget.

A vizsgálat szerit egyes termékeknél alacsonyabb volt a polcon feltüntetett ár, mint amennyit a pénztárnál fizetni kellett, s a kiskereskedő az árengedményekre vonatkozó szabályokat sem tartotta tiszteletben. A fogyasztóvédelem 350 ezer lejes (26 millió forint) büntetést szabott ki a német tulajdonban levő diszkont-áruházláncra.

Emellett elrendelték az egyik, Ilfov megyében található egység ideiglenes bezárását. Más áruházakban a hűtött, illetve mélyhűtött termékek részlegeinek működését függesztették fel meghatározott időre. Az elmúlt hetekben a fogyasztóvédelem egy sor más áruházláncot is megbírságolt hasonló vétségek miatt - írta a lap.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet