BUX 138843.55 0,89 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rákaptak a románok a prémium üzemanyagokra

A romániai járművezetők több mint egyharmada csak prémium üzemanyagot használ - állapította meg a Mol megbízásából készült országos felmérés, amelynek eredményeit a magyar kőolajtársaság romániai leányvállalata ismertette az MTI-hez eljuttatott közleményében.

2021. augusztus 18. szerda, 22:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A felmérés szerint az autósok több mint fele legalább alkalmanként prémium üzemanyagot tankol, és minden harmadik csak ezt az üzemanyagot használja. A fogyasztók a prémium üzemanyagot elsősorban a járművek motorjának védelméért választják, de a standard üzemanyaghoz viszonyított jobb minőség és a motor jobb teljesítménye is döntő tényező.

A felmérésből az is kiderült, hogy a járművezetők 74 százaléka számára az üzemanyag minősége meghatározó tényező a töltőállomás kiválasztásakor. A járművezetők túlnyomó többsége (76 százalék) nyilatkozta, hogy az üzemanyag minősége szerint választja a töltőállomást, ezt követi az ár (63 százalék) és a töltőállomás helye (53 százalék).

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet