BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Úgy tűnik, a lengyelek szíven döfték a járványt

Lengyelországban csökken a koronavírus-fertőzöttek és a betegek száma, amiből a kormány azt a következtetést vonta le, hogy sikeresek a védekező intézkedések.

2020. november 18. szerda, 20:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lengyel egészségügyi miniszter, Adam Niedzielski, és Michal Dworczy tárca nélküli miniszter bejelentette, hogy Lengyelországban stabilizálódik a koronavírus-járvány - adta hírül a gazeta.pl. Erre a bizonyíték többek között a megbetegedések csökkenő száma és a tesztek javuló eredménye. Mindez óvatos optimizmusra adhat okot.

Eközben további 200 ágyat adtak át a nemzeti stadionban, így összességében már 500 áll ezen a helyen a betegek rendelkezésére, ebből 60 mellett lélegeztetőgép is van. Lengyelország különböző részein a napokban további ideiglenes kórházakat adnak át, remélve, hogy ezeket sohasem kell kihasználni.Erre reményt ad, hogy a napi fertőzések száma két hét óta először 20 ezer alá esett.

A tesztelési rendszer alapvetően a családorvosokra épül, ők döntik el, hány tesztet kell csinálni - ez a szám is csökken, ami a javulásra utal. Mindezek ellenére az egészségügyi miniszter bejelentése szerint a kormány nem fogja enyhíteni az eddigi szigorításokat november végéig. Azután is csak nagyon óvatos változtatásokra lehet számítani.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet