BUX 138414.04 0,57 %
OTP 44370 0,89 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lazítás Romániában a maszkviselésen

Romániában, ahol sok helyen már az utcára lépéskor is kötelező maszkot viselni, egyes településeken enyhítették a szabályt.

2020. október 26. hétfő, 15:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Dohányzás, étkezés és sportolás idejére levehető a maszk azokon a településeken, ahol kötelező a védőeszköz használata az utcákon és köztereken is - lazított a romániai országos vészhelyzeti bizottság (CNSU) a szabályon a Maszol tudósítása szerint. Több erdélyi megyeszékhelyen és tucatnyi városban már a lakásból kilépve kötelező feltenni a maszkot, mert a fertőzési ráta ezeken a településeken meghaladta a kritikus 3-as értéket.

A módosítás értelmében a CNSU valamelyest enyhített a szigorításon. E szerint közterületen levehető a maszk dohányzás, élelmiszer és folyadékok fogyasztása, illetve sportolás idejére. Fontos azonban, hogy az illető a gyalogosok forgalmán kívül, a járókelőktől legkevesebb kétméteres távolságra tartózkodjon.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet