BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödik az orosz katonai jelenlét Szerbiában

Az orosz védelmi minisztérium irodát nyit Szerbiában, amivel Moszkva igyekszik bebetonozni katonai szövetségét Belgráddal. A szerb kormány eközben állítólag bevinné országát az EU-ba.

2020. október 24. szombat, 10:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Oroszország újabb lépést tett afelé, hogy a moszkvai védelmi minisztérium irodát nyisson Belgrádban, ami egyértelmű jele az orosz-szerb katonai együttműködést megerősítésének - írta a Moscow Times. Szerbia katonailag semlegesnek nyilvánította magát, ugyanakkor tárgyalásokat folytat a belépéséről az Európai Unióba.

A belgrádi vezetés szeptemberben hat hónapra felfüggesztette a közös hadgyakorlatokat más államokkal, ami gyakorlatilag Oroszországot és Fehéroroszországot jelenti. Sajtóhírek szerint ezt az EU nyomására tették. A Reuters híre szerint Mihail Misusztyin orosz miniszterelnök szintén szeptemberben jelölte ki a védelmi tárca irodájának vezetőjét, akinek az lesz a feladata, hogy ellenőrizze azokat a szerb egységeket, amelyeket orosz fegyverekkel szereltek fel. Ehhez szükség van Szerbia beleegyezésére is.

A szerb hadsereg orosz felszerelésre támaszkodik, a régi testvéri országból érkeztek harci repülői, helikopteri és harckocsijai. Ezt Nyugaton nem nézik jó szemmel, mint ahogy azt sem, hogy az ország teljesen kiszolgáltatott az orosz olaj- és gázellátásnak és csatlakozni akar a török áramlat gázvezetékhez, amely Ukrajnát délről megkerülve fog orosz földgázt szállítani Európába. Szerbia nem akar belépni a NATO-ba, mert rossz emlékeket idéznek fel benne a Koszovó elleni háború idején indult NATO-bombázások.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet