BUX 139067.65 1,05 %
OTP 44620 1,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy a baj Legyelországban - szükségállapot bevezetését javasolja egy virológus

Szükségállapot bevezetését tartaná jónak Lengyelországban egy ismert virológus, hogy javuljon a járvány elleni védekezés hatékonysága. Egy hónapon belül hússzorosára nőhet a koronavírus-fertőzöttek száma az országban.

2020. október 10. szombat, 07:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lengyelországban Európa más országaitól eltérően nem fejeződött be a járvány első hulláma - mondta Tomasz Dzieciatkowski ismert virológus és mikrobiológus az onet.pl hírportálnak. A koronavírus-járvány folytatódásával kapcsolatban két forgatókönyvet, egy optimistát és a pesszimistát fogalmazott meg. Az optimista változat szerint a jövő év elejére már lesz hatásos oltás, és a járvány 2021 végére szép lassan elmúlik.

A pesszimista variáció szerint nem sikerül hatásos oltást kifejleszteni, és a járvány még két-három évig is eltarthat. Ez alatt az idő alatt be kell tartani a távolságot a társadalmi érintkezésekben és hordani kell a szájat és az orrot takaró maszkot. Kérdés, hogy a lengyel kormánynak mit kellene tennie, hogy a járvány terjedését megakadályozza?

- Nem feltétlenül kell új szabályokat bevezetni - mondja a szakértő, inkább a meglévőket kellene következetesen betartani. Ugyanakkor szükségállapotot kellene hirdetni, mert az segítene a járvánnyal szembeni harcban. A doktor szerint a járvány első hullámának befejeződéséről azért nem lehet Lengyelországban beszélni, mert nem volt észrevehető a megbetegedések csökkenése. Szerinte egy hónap múlva már napi 80 ezer új megbetegedés lesz a 40 milliós országban a jelenlegi néhány ezerrel szemben.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet