BUX 139003.15 1,0 %
OTP 44600 1,41 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ausztria, Csehország és Szlovákia sem akarja lezárni a határokat

Míg a magyar kormány úgy döntött, hogy keddtől korlátozza a külföldiek belépését az országba, Ausztria, Csehország és Szlovákia el kívánja kerülni a határok lezárását a koronavírus-fertőzöttek számának növekedése ellenére.

2020. augusztus 31. hétfő, 11:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Wolfgang Sobotka, az osztrák, Boris Kollár, a szlovák és Radek Vondrácek, a cseh törvényhozás elnöke vasárnap találkozott az alsó-ausztriai Grafenegg kastélyában, és megbeszélték, a határok lezárása az utolsó intézkedés, amelyet meg kívánnak hozni - írta az MTI nyomán az Index.

Kollár biztosította osztrák tárgyalópartnerét, hogy a szlovák ápolók a jövőben korlátozás nélkül utazhatnak Ausztriába. Wolfgang Sobotka nagyra értékelte a három ország együttműködését, és hangsúlyozta, hogy a SARS-CoV-2 nevű koronavírus okozta Covid-19-betegség elleni sikeres harchoz szükség van a rendszeres egyeztetésre.

A belarusz hatóságok intézkedéseivel kapcsolatban az osztrák házelnök megdöbbenését fejezte ki, és szükségesnek nevezte, hogy szolidaritásukat fejezzék ki a belarusz néppel és a civil társadalommal.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet