BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatalmas energetikai kincset találtak a törökök

A török Fatih fúróhajó 320 milliárd köbméter földgázt talált a Fekete-tenger alatt - jelentette be Recep Tayyip Erdogan török elnökz isztambuli Dolmabahce palotából közvetített televíziós beszédében.

2020. augusztus 21. péntek, 16:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Erdogan jelezte: Ankarának az a célja, hogy 2023-ban - a Török Köztársaság kikiáltásának 100. évében - a "nemzet szolgálatába" állítsák a fekete-tengeri földgázt - írja az Infostart.

A Fatih hajó július 20-án kezdte meg próbafúrásait a Fekete-tenger Tuna-1 megjelöléssel ellátott övezetében. A török államfő közölte: a térséget Sakarya gázmezőnek nevezték el.

Hasonló jó hírt várnak a Földközi-tenger keleti medencéjéből is, ahol az ország ugyancsak próbafúrásokat végez.

Az elmúlt időszak török próbafúrásai a Földközi-tengeren Ciprus és Görögország haragját váltották ki, amelyek szuverenitásuk megsértésének tekintik ezt. Az EU szerint a török kutatások sértik a nemzetközi jogot.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet