BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó hír érkezett az USA-ból

Csökkent az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma az Egyesült Államokban a múlt héten.

2020. július 9. csütörtök, 16:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A washingtoni munkaügyi minisztérium csütörtökön azt közölte, hogy a szezonálisan kiigazított adatok szerint az első alkalommal munkanélküli segélyért folyamodók száma 1 millió 314 ezer volt a július 4-én zárult héten, ami 99 ezerrel kevesebb az egy héttel korábban mért 1 millió 413 ezernél - írta az MTI.

Elemzők rosszabb adatra, 1 millió 375 ezer segélykérelemre számítottak.

A segélykérelmek számát mérő négyhetes mozgóátlag 63 ezerrel, 1 millió 437 ezer 250-re süllyedt. A tartósan munkanélküli segélyt kérők száma a június 27-ével végződött héten 698 ezerrel, 18 millió 62 ezerre esett az egy héttel korábbi 18 millió 760 ezerről.

A tartósan munkanélküli segélyt kérők számát mérő négyhetes mozgóátlag 636 ezerrel, 19 millió 85 ezer 500-ra esett.

Az Egyesült Államok GDP-je 5 százalékos évesített ütemben csökkent az első negyedévben. Szakértők várakozása szerint az amerikai GDP még ennél is nagyobb mértékben, 20-25 százalékkal zsugorodhatott a második negyedévben a koronavírus hatására.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet