BUX 138626.76 0,73 %
OTP 44420 1,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már az első negyedévben recesszióba kerültek a britek

Több mint negyven éve nem mért ütemben, 2,2 százalékkal csökkent a brit hazai össztermék (GDP) az idei első negyedévben az előző három hónaphoz mérve a koronavírus-járvány első közvetlen reálgazdasági hatásaként - közölte kedden a brit statisztikai hivatal (ONS) alapján az MTI.

2020. június 30. kedd, 08:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kimutatás szerint ez a legnagyobb mértékű negyedéves visszaesés a brit gazdaságban 1979 harmadik negyedéve óta.

A statisztikai hivatal ráadásul rontotta is a növekedési számokat: a múlt hónapban közölt, részleges adatokra alapuló első becslésében még 2 százalékos negyedéves összevetésű GDP-csökkenést jelzett 2020 első negyedévére.

Márciusban 6,9 százalékkal - az első becslésnél 1,1 százalékponttal nagyobb ütemben - zuhant a GDP-érték az előző hónapoz viszonyítva.

Az ONS keddi ismertetése szerint az első negyedévben 1,7 százalékkal - az első becslésnél 0,1 százalékponttal nagyobb ütemben - csökkent a brit hazai össztermék a tavalyi azonos időszakhoz mérve.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet