BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Letolt nadrággal várják a koronavírust a szomszédban

Úgy tűnik, Szerbiában a humor lesz az emberek fegyvere a koronavírus-fertőzéssel szemben, egyszerűen azért, mert az egészségügyi ellátás romos állapota miatt nincs más.

2020. február 27. csütörtök, 19:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Valószínűleg a humor lesz Szerbia egyetlen fegyvere a koronavírus ellen - úgy tűnik, ebben állapodott meg az államfő az illetékes intézmények vezetőivel azon a megbeszélésen, amely után sajtótájékoztatót tartottak - derül ki Zsoldos Zsaklina tudósításából, amely a vajdasági Szabad Magyar Szóban jelent meg. Mivel Szerbiában még csak megfelelő maszkok sincsenek, a közintézményekben, gyakran még a kórházakban, egészségházakban, iskolákban sincs se szappan, se törlőpapír, a vicc marad az egyetlen fegyver.

Az első poénbombát Ivica Dacic külügyminiszter robbantotta, azzal, hogy azt ígérte Kínának: a hétmillió lakosú Szerbia egészségügyi csomagot küld az 1,4 milliárdos népeségű országnak. Az egykori államfő, Tomislav Nikolic, aki most a Kína és Oroszország Szerbiával való együttműködését koordináló nemzeti tanács elnöke, már el is küldött 5000 eurót, hogy a kínaiak abból vegyenek maszkokat maguknak. (A maszk egyébként nem véd meg a koronavírus-fertőzéstől.)

Nevetséges az egész

Aleksandar Vucic államfő a sajtótájékoztatón bejelentette: napi rendszerességgel fog alkoholt fogyasztani, mert azt hallotta, hogy a koronavírus ellenszere az alkohol. Ugyanakkor nem ő volt a legviccesebb a sajtótájékoztatón, hanem Branimir Nestorovic tüdőgyógyász, bár a vicce kicsit szexistára sikeredett.

A Tyrs utcai egyetemi gyermekklinika igazgatója szerint nincs mitől tartani, mert ez az "emberiség legnevetségesebb vírusa". Szerinte ha nem lennének tesztek, amellyel meg lehet állapítani a fertőzöttséget, nem is tudnánk róla, hogy a koronavírus fertőz. Pánik helyett azt ajánlotta a nőknek, hogy menjenek bevásárolni Olaszországba, mert egyrészt őket védi az ösztrogén, másrészt senki sem megy most oda, és úgy hallotta, jelentős árleszállításokra lehet számítani.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet