BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarország segíthetne, de nem kérnek belőle

Szerbiába vámmentesen lehet bevinni a búzát, mert állítólag gyenge a hazai termés minősége, ám hírek szerint valójában spekuláció áll a háttérben az alacsony árak miatt.

2020. január 25. szombat, 11:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szerb kormány határozatot hozott arról, hogy április 30-ig vám nélkül vihető be búza az országba, mivel a hazai termésű kenyérgabona állítólag rossz minőségű - írta a vajdasági Szabad Magyar Szó.

A sajtóértesülések szerint a malomipar, illetve a pékek kérésére hozták meg ezt a döntést, de egyelőre senki nem siet a búza importjával, főleg azért, mert külföldön drágább a kenyérgabona mint Szerbiában és tetemesek a szállítási költségek is.

Szakértők szerint a legjobb megoldás az lenne, ha Magyarországtól vásárolnának, hiszen a szállítási költségeket így lehetne minimalizálni. A gond az, hogy a búza ára ott is magas, jelenleg 23 dinár (62 forint) körül mozog kilogrammonként. Vukosav Sakovic, a Zita Srbije igazgatója szerint Szerbiában van elég jó minőségű búza, de senki nem akar eladni, mindenki azt várja, hogy emelkedjen az ár. Aratáskor 18 dinár volt kilója, most pedig 20 dinár.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet