BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot drágult a kőolaj

A kőolaj ára 2016 óta a legnagyobb mértékben emelkedett az idén az elhúzódó amerikai-kínai kereskedelmi viszály, valamint a közel-keleti feszültségek hatására.

2019. december 31. kedd, 13:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kedden 13 órakor az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 17 cent, 0,25 százalék csökkenéssel, 66,50 dolláron állt. A nyugati féltekén irányadó WTI amerikai könnyűolajfajta hordónkénti ára 16 centtel, 0,21 százalékkal, 61,52 dollárra süllyedt - írtaaz MTI.

A Brent ára idén mintegy 24 százalékkal, a WTI ára pedig 35 százalékkal emelkedett.

A Reuters által megkérdezett elemzők novemberhez képest feljavították a kőolaj jövő évi átlagárára vonatkozó előrejelzéseiket részben arra a várakozásukra, hogy az OPEC és a szervezeten kívüli nagy olajtermelők (OPEC+) tovább szűkítik olajexportjukat, és hogy lezárul az amerikai-kínai kereskedelmi háború, ami világszerte a gazdaság élénkülését eredményezi.

A kedden ismertetett új előrejelzésben 63,07 dolláros jövő évi Brent-átlagár szerepel a novemberben becsült 62,50 dollár után. A WTI esetében a szakértők most 57,70 dolláros jövő évi átlagárat várnak az eddigi 57,30 dollár helyett.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet