BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízéves szerződést kötöttek a kőolajtranzitról

Meghosszabbította az ukrán Ukrtransznafta és az orosz Transznyefty az orosz kőolaj Ukrajnán keresztüli tranzitjáról Európába szóló szerződést a jövő év január elsejétől tíz évre - írja az MTI.

2019. december 3. kedd, 20:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ukrán vállalat sajtószolgálata a Facebookon közölte, hogy a megállapodást Zágrábban egy nemzetközi energetikai konferencia keretében írta alá Mikola Havrilenko, az Ukrtransznafta vezérigazgatója és Szergej Andronov, az orosz vállalat alelnöke.

Az ukrán fél közleményében hozzáfűzte, hogy a szerződés meghosszabbítása mellett aláírtak egy kiegészítő megállapodást, amely aktualizálja a jelenlegi szerződés számos rendelkezését, figyelembe véve az olajszállítási szolgáltatások piacán bekövetkező változásokat. Emellett az Ukrtransznafta és a Transznyefty közötti együttműködés alapelvei, úgymint a fizetés módja a szolgáltatásokért és az operátorok közötti együttműködés mechanizmusa, változatlanok maradnak - tette hozzá a vállalat.

Az Ukrtransznafta hangsúlyozta, hogy a megállapodás szavatolja az ukrán olajszállítási rendszer hosszú távú biztonságos és stabil működését, valamint a zavartalan szállítást az európai országok irányába.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet