BUX 139015.19 1,01 %
OTP 44560 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Legyőzte a csempészáru a legálist

Leállították a termelést a német Sudzucker egyik moldovai cukorgyárában, mert túlkínálat van a hazai piacon. A kelet-európai országban a csempészáru szorítja ki a legálisan termeltet.

2019. október 27. vasárnap, 07:40

Fotó: Kapott_NEM_jelenik_meg_FE-n / Kiss Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A német Sudzucker felfüggesztett a cukorgyártást a moldovai Falestiben lévő üzemében 2021 áprilisáig, mivel jelentősen visszaesett a cukorértékesítés a kelet-európai országban - írta a bne IntelliNews régiós hírportál. A csökkenés oka főként az, hogy az országba tonnaszám ömlik a csempészáru.

Annak ellenére, hogy igyekeztek lefaragni a költségeket, a Sudzucker Moldova több mint 100 millió moldovai lej (1,64 milliárd forint) veszteséggel zárta az elmúlt évet és idén is veszteséget vár. A vállalat a jövőben másik gyárában, a Drochiában lévő üzemében folyó termelésre fog koncentrálni. A falesti munkavállalóknak a városban és a környéken lévő más cégeknél keresnek munkát.

A moldovai-német Sudzucker Moldova a kelet-európai ország legnagyobb cukorrépa-feldolgozója. Az elmúlt évben 52 ezer tonna cukrot állított elő, ami az ország teljes gyártásának 70 százaléka volt. A multi 29 gyárral rendelkezik Európában és évi 4,7 millió tonna cukrot gyárt. Több mint 19 ezer embert foglalkoztat, éves árbevétele 6,8 milliárd euró.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet